Jak zidentyfikować czyste ręczniki bawełniane
Jul 04, 2018

(1) metoda identyfikacji wizualnej:

A, cała bawełna: więcej puchu, słabe wykończenie powierzchni

B, bawełna poliestrowa: mniej puchu, lepsze wykończenie powierzchni, pewien połysk, czuć się bardzo ślisko dłońmi.


(2) metoda spalania:

A, bawełna: bliski płomień płonie, palący papier jest niejednoznaczny, popiół jest niewielki, miękki czarny popiół.

B, bawełna poliestrowa: w pobliżu skurczu płomienia, kapanie, pienienie, słaby smak, twardy i jasnobrązowy.

Przędza na krawędzi ręcznika jest wyciągnięta w okrąg i rozpalana ogniem. Pali się szybko, a popiół jest czarny i szary. Lekkość i brak żużlu to czysta bawełna lub włókna regenerowane z celulozy. Jeśli spalanie nie jest czyste, występuje grudka popiołu wskazująca, że przędza jest zmieszana z syntetyczną przędzą syntetyczną.

Przy stosowaniu metody spalania należy zwrócić uwagę na ekstrakcję różnych tkanek w materiale ręcznikowym, ponieważ przędza zastosowana w różnych częściach ręcznika może być zupełnie inna.


Następujące powody mogą sprawić, że producent twierdzi, że ręcznik jest czystą bawełną, ale w rzeczywistości nie jest to czysta bawełna.

1. Wiele czystych bawełnianych ręczników to w rzeczywistości poliester i bawełna. Ten rodzaj wątku ułatwia tkanie, obniża koszty, a ponieważ poliester nie znajduje się na powierzchni ręcznika, dając ludziom poczucie, że nie jest to czysta bawełna, ale nie jest bardzo szkodliwy, można narysować kilka linii w środku część ręcznika do spalenia, spójrz na to.

2, niektóre wysokiej jakości ręczników hafty i satynowe części, ogromna większość jest niemożliwe do wykorzystania czystych surowców bawełnianych, w wyniku procesu produkcji wymagań wytrzymałości surowców, a istniejące problemy istniejącego wątku haftu . Wszystkie wysokogatunkowe bawełniane ręczniki zostaną zadeklarowane w momencie eksportu: czysta bawełna (z wyjątkiem haftu i satyny).


3, niektórzy producenci tanich ręczników twierdzą, że ich przędza bawełniana jest w 100% czystą bawełną, w rzeczywistości przędza nie jest w 100% czystą bawełną, dużo przędzy miesza się z bawełną i przędzą, bawełna musi być czystą bawełną, przędza nie jest czystą przędzalnią bawełny fabryka nie jest szczególnie ostrożna. Tak więc produkuje się tanie bawełniane ręczniki, te tanie bawełniane ręczniki, surowce są tańsze, a ceny gotowych produktów również niskie.

4, duży ręcznik i boczny ręcznik nie może być czystą bawełną. Jest to bardzo szczegółowe pytanie, które często nie jest zauważane przez hotele i klientów.


Hangzhou U-cloths Commodity Co., Ltd.

Jesteśmy profesjonalnym producentem chusteczek czyszczących z Chin.

Adres: No.66 Xiaofangzi, Lingxi Village, Banqiao Town

Miasto: Linan, Hangzhou

Stan: Zhejiang

Kod pocztowy: 311301

Kraj: Chiny

Kierownik: Shane Zhou

E-mail: info@ucloths.com

Skype: shanecleaner

Tel: 0086-0571-63780708

Faks: 0086-0571-63780728