Jak czyścić ściereczki do czyszczenia mikrobelek
Oct 19, 2017

Uwielbiam czyścić mikrofibra - jest wszechstronny, ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Moje ulubione korzyści? Jak dobrze to czyści. Bez kłaczków, bez rozprzestrzeniania się brudu i zarazków, a wystarczy tylko wytrzeć i powierzchnia jest czysta.

10.19.jpg

Powszechnym nieporozumieniem z jakąkolwiek szmatką do czyszczenia , którą myjesz i używasz ponownie, jest to, że może ona nie być czysta lub że możesz rozprzestrzeniać zarazki z tkaniny podczas czyszczenia. Rzecz z mikrofibry polega na tym, że jej "mikro" włókna są w rzeczywistości brudem i drobnoustrojami, które je powstrzymują i rozprzestrzeniają. Myślę, że to właśnie powstrzymuje ludzi przed zamianą chusteczek czyszczących i ręczników papierowych.

10.19.2.jpg

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ W PODSTAWOWYM "ZASADACH" DO MYCIA MIKROFIBERA:

Mikrofibra można płukać i wyciskać, kiedy go używasz - nie przecierać tylko raz (chyba że to toalety lub coś niedobrego / brudnego). Spłucz, wykręć i dalej używaj.

Myj tylko za pomocą innych ścierek z mikrofibry. Jeśli umieścisz w pralce inne rzeczy do prania z mikrofibry, zamienia się ona w magnes statyczny - po prostu unikaj tego całkowicie myjąc mikrofibry.

Znajdź miejsce, w którym będzie trzymana mikrofibra podczas suszenia i przed załadowaniem. Trzymam wiadro z tyłu pralki i wrzucam tam brudne ściereczki z mikrofibry. Jeśli tkanina jest mokra, układam ją na boku wiadra, aż wyschnie, a następnie umieszczam w wiadrze. To wiadro nie miesza się z tym wiadrem, to wiadro służy do czyszczenia ścierek do czyszczenia w łazience, aby nie doszło do zanieczyszczenia krzyżowego.

Umyć na GORĄCE lub odkażać - większość drobnoustrojów i mikroorganizmów ginie w temperaturze 140 stopni Celsjusza. Zmywam mikrofibrę, którą należy poddać sanityzacji w trybie GORĄCEJ lub odkażać. Możesz sprawdzić swoją pralkę lub markę i zobaczyć, do jakiej temperatury docierają cykle gorącej i dezynfekującej i zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze. (Z reguły pranie na ciepło i suszenie na niskim lub średnim poziomie zabija zarazki w ściereczkach do czyszczenia, ale jeśli potrzebujesz dezynfekcji, będzie musiało być cieplej).

新闻3.jpg